Lehden toimitusneuvosto

EKL-piirit ovat valinneet Eläkkeensaaja-lehden toimitusneuvostoon
vuosiksi 2017–2021 seuraavat henkilöt:

 

Sarita Maja-Hellman, Helsingin piiri, sarita.majahellman@gmail.com

Riitta Lehtinen, Hämeen piiri, riitta.i.lehtinen@gmail.com

Vesa Karvinen, Keski-Suomen piiri, vkarvinen98@gmail.com

Heikki Rönkkö, Kuopion piiri, heikkitronkko@gmail.com

Timo Nyberg, Kymen piiri, npap@kymp.net

Ritva Savela, Lapin piiri, ritva.savela@pp.inet.fi

Seija Boehm, Mikkelin piiri, boehm.seija@gmail.com

Valto Salonperä, Oulun piiri, valto.salonpera@kirjasalo.net

Terttu Virtanen, Pirkanmaan piiri, terttumarja@gmail.com

Toive Tynjälä, Pohjanmaan piiri, toive.tynjala@pp.inet.fi

Eira Väänänen, Pohjois-Karjalan piiri, vaananeneira@gmail.com

Henrik Helenius, svenska distrikt, helenius.henrik@gmail.com

Pekka Ovaska, Satakunnan piiri, pekka.ovaska@luukku.com

Kari Närhi, Uudenmaan piiri, kari.narhi@pp.inet.fi

Anneli Kiiski, Varsinais-Suomen piiri, anneli.kiiski@gmail.com

 

Liiton puheenjohtaja ja lehden päätoimittaja Simo Paassilta on toimitusneuvoston puheenjohtaja.

Lehden toimitussihteeri Ulla Wallinsalo toimii kokousten sihteerinä.

simo.paassilta@elakkeensaajat.fi

ulla.wallinsalo@elakkeensaajat.fi

 

Eläkkeensaaja-lehden aiemman toimitusneuvoston jäseniä lehden kehittämisseminaarissa
Virroilla 25.-27.4.2016. Kuva: Piia Lamberg.